top of page

Patrycja & Jakub Grzybek

założyciele

Tancerze Tanga Argentyńskiego młodego pokolenia. 

Najbardziej utytułowana para w Polsce-półfinaliści Mistrzostw Świata MUNDIAL TANGO BA Tango Pista (Buenos Aires 2023), II vice Mistrzowie oraz Mistrzostwie Europy w Tango Escenario, finaliści Mistrzostw Europy w Tango Salon (Preeliminares Mundial Tango BA- Londyn, 2014, 2019). Dyplomowani Instruktorzy Tańca. Choreografowie Tanga Argentyńskiego w 'Dancing with the Stars- Taniec z Gwiazdami' a także największego w Polsce spektaklu Tanga Argentyńskiego-'Tango Piazzolla' w Teatrze Rampa w Warszawie, wielokrotnie gościli na kanapach w studio telewizyjnym programów takich jak Pytanie na Śniadanie czy Dzień Dobry TVN  (TVN 1,  TVN2, TVN3 ).

 

Co roku odwiedzają Buenos Aires by na zaproszenie tamtejszych organizatorów tańczyć pokazy na najbardziej kultowych milongach stolicy tanga- takich jak legendarny Salon Canning, Salon Marabu, El Beso, Salon La Nacional, Villa Malcolm, La Baldosa, Club Gricel czy nowoczesne Juernes, Milonga a La Parrilla i Maldita Milonga.

 

Występowali z międzynarodowymi orkiestrami takimi jak Argentyńskie:'La Juan D'Arienzo Orquesta','Tango Bardo', Sans Souci, Autentica Milonguera, Siempre Tango wraz Marisol Martinez,  'Orquesta El Afronte', Agustin Fuertes & Tango Velvet czy ‚Orquesta Roberto Siri’,  Rosyjskie: 'Solo Tango', 'Tango En Vivo' Włoskie Hyperion Ensemble czy Polską sensacją -Bandonegro Tango Orquesta. Tańczyli na wielu wyśmienitych scenach w kraju i za granicą: Teatr Wielki w Warszawie, Teatr Wielki w Łodzi, Opera Lubelska, Filharmonia i Opera Podlaska, Filharmonia Bałtycka, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatr Komedia w Warszawie, Teatr Rampa w Warszawie, Klub Stodoła w Warszawie czy Dom Muzyki w Moskwie.

 

Organizatorzy wielu wydarzeń tangowych w kraju w tym największego Festiwalu Tanga Argentyńskiego w Polsce- 'RECUERDO' w Warszawie.

 

Są zapraszani jako goście specjalni na jedne z najważniejszych festiwali Tanga na świecie obok największych Gwiazd i Maestros- Rzym, Moskwa, Istambuł, Ateny, Berlin czy Kijów. Prowadzili warsztaty oraz dawali pokazy w całej Polsce a także takich miastach jak Buenos Aires, Berlin, Paryż, Istanbul, Ateny, Moskwa, Kijów, Rzym, Barcelona, Poreč, Porto, Lizbona czy Fuertaventura. 

 

Przez lata szkolili się i nadal szkolą co roku w Buenos Aires u największych i najważniejszych argentyńskich Maestros. Na stałe współpracują z Javier Rodriguez, Moira Castellano, Suyay Quiroga & Jonny Carvajal oraz Juan Malizia & Manuela Rossi a także największą gwiazdą Tanga- Marcelą Duran.

Jako nauczyciele i trenerzy ogromną wagę przykładają do improwizowanego charakteru tanga. Skupiamy się na kontakcie między partnerami a także muzyką. Objęcie i chodzenie są dla Nas podstawą Tanga Argentyńskiego. Ważna jest dla nas technika choć przede wszystkim pragniemy dać ludziom możliwość czerpania przyjemności z tańca.

IMG_9739.JPG
IMG-5106.JPG
IMG-5186.JPG
bottom of page